Naše produkty a značky

Dobrý Ježko vám prináša najkvalitnejšie, slovenské, sezónne ovocie.
Pestujú ho s láskou naši lokálni pestovatelia v regiónoch Slovenska: na Žitnom ostrove, na úbočiach rieky Žitava, Tribečského pohoria, pohoria Busov, na Hornej Nitre v okolí Bánoviec, Uhrovca a Topoľčian a na Považí v okolí obce Veselé.

Jablone

Naši pestovateľia pestujú jablone na rozlohe 487 hektárov, z toho 98 ha sa nachádza v okolí Dunajskej Lužnej.
Špičkové technológie nám umožňujú mať v ponuke jablká celoročne. Jablká skladujeme v tzv. ULO komorách. Sú to hermeticky uzatvorené chladiarenské miestnosti, kde sa reguluje obsah atmosférických plynov. Zníži sa obsah O2 a zvýši CO2. To spôsobí spomalenie metabolizmu jabĺk tak, že vydržia čerstvé až 12 mesiacov.

Hrušky.

Naši pestovateľia pestujú hrušky na rozlohe 15,6 hektárov, z toho 7 ha sa nachádza v okolí Dunajskej Lužnej. Po vypredaní úrody slovenských hrušiek ich dovážame  z Belgicka, Holandska, Talianska, Argentíny, Čile a JAR.

Pestovanie čerešní na Slovensku.

Naši pestovatelia pestujú čerešne v troch rôznych  mikroklimatických oblastiach na celkovej rozlohe 70 hektárov. Najviac pestované odrody sú Kordia a Regina.Okrem nich sa pestujú aj odrody Van, Regina, Summit, Techlovan, Karina, Lapins. Slovenské čerešne sú v ponuke od začiatku júla do konca júla. Pre svoju výnimočnú kvalitu sú žiadané takmer v celej Európe. Každoročne prevažná časť úrody smeruje na export do Holandska, Belgicka, Talianska, Anglicka atd.

Veľkoplodé čučoeriedky.

Naši pestovatelia čučoriedok sa nachádzajú takmer na celom Slovensku. Sady s drobným ovocím nájdete napríklad na Žitnom ostrove, na Orave, alebo na Hornom Šariši. Sú veľmi náročné na pestovateľské zručnosti, klímu a pôdu. V niektorých lokalitách je potrebné vylepšiť vlastnosti pôdy. Obohatiť ju o organickú hmotu, upraviť pH a obsah živín. V takomto prípade sa pestuje v kontajneroch. Aj keď sú vlastnosti pôdy ideálne, kvapková závlaha a fertigácia sú samozrejmosťou.

Slovenskí pestovatelia pestujú hlavne staršie, osvedčené odrody Duke, Chandler, Bluekcop. Ale aj novšie, právne chránené odrody Draper®, Liberty® a Aurora®.

Pestovanie jahôd na Slovensku.

Slovenskí pestovatelia pestujú hlavne odrody Elsanta, Honeoye, Darkselect, Query, Sonata, Clery, Joly.  Naši pestovatelia pestujú jahody na rozlohe 35 hektárov. Z tejto rozlohy je 12,5 hektárov v Dunajskej Lužnej.  Vo fóliovích tuneloch je 0,5 hektárov jahôd.

Ovocné štavy.

Výroba našej jablkovej šťavy začína v našich sadoch, kde sa zberajú dokonale vyzreté, kvalitné plody. Pozbierané jablká sa triedia, dôkladne umývajú, rozomelú a veľmi šetrene vylisujú. Do našej šťavy nie je pridávaný cukor ani žiadne iné prísady. Jablková šťava je šetrne zahriata na čo možno najkratší čas a následne aj rýchlo schladená. Takto sa v tejto 100% jablkovej šťave zachová maximum vitamínov, výborná chuť a príjemná farba.

Chrumkavé, sušené ovocie.

Ovocie, ktoré sušíme pochádza od špičkových slovenských pestovateľov. Oberá sa dokonale vyzreté a úplne zdravé. Po zbere je uskladnené v tzv. ULO skladoch. Sú to hermeticky uzavreté chladiarenské komory, v ktorých sa pomocou sofistikovanej technológie reguluje obsah atmosférických plynov. To spôsobuje, že procesy dozrievania v plodoch sa takmer zastavia a ovocie ostane čerstvé až do novej úrody. ULO komory, počas celého roka, postupne otvárame.